سلام دوستان

در این سری از مقالات تل تیچرز ما می ریم سراغ شیوه تغییر سایز آیکون های دسکتاپ و کوچک کردن آیکن های دسکتاپ در ویندوز و به شما یاد میدیم که چه طور می توانید به راحتی اقدام به کوچک کردن و بزرگ کردن آیکن های ویندوز خود نمایید.

علت بزرگ شدن آیکون های دسکتاپ

قبل از اینکه روش های تغیر اندازه آیکون های ویندوز را برای شما ارائه بدهم باید بدانید که ممکن است دلیل بزرگ شدن آیکن های ویندوز نصب و یا آپدیت کارت گرافیک باشد.

تغییر سایز آیکون های دسکتاپ

باید بدانید که ما روش های متعددی برای تغییر اندازه آیکون های دسکتاپ برای ویندوز در انواع نسخه های 10 و 8 و 7 داریم. در این بین روش های انجام این کار در ویندوز های 10 و 8 کاملا مشابه هم هستند و تنها کمی تفاوت در ویندوز 7 ممکن است وجود داشته باشد.

برای تغییر اندازه آیکون های دسکتاپ در تمامی ویندوز ها می توانید مراحل زیر را طی نمایید.

چطور آیکون های دسکتاپ را کوچک کنیم:

  • روی دسکتاپ کلید راست نمایید.
  • روی سربرگ view بروید و در منوی باز شده می توانید از گزینه ها اقدام به انتخاب گزینه small icon برای کوچک کردن آیکون ها اقدام نمایید.
  • نکته است در نسخه های مختلف ویندوز گزینه های دیگری را مبنی بر تغییر سایز آیکون های دسکتاپ مشاهده کنید که می توانید تمامی آن ها را برای رسیدن به نتیجه مطلوب امتحان نمایید.

تغییر اندازه آیکون های دسکتاپ در ویندوز 10 و 8 و 7

 

کوچک کردن آیکون های دسکتاپ با کیبرد

روش دیگری که برای تغییر اندازه آیکون های دسکتاپ وجود دارد استفاده از موس و کیبرد می باشد. برای انجام این کار از این روش می توانید یک بار روی ویندوز کلید نمایید تا تمامی آیکون ها از حالت انتخاب بیرون بیایند. سپس باید دکمه کنترل(Ctrl) را نگه دارید و با حرکت غلتک موس می توانید اندازه آیکون های دستکتاپ را کوچک و یا بزرگ نمایید.

فیلم آموزش اکسل 2016 به زبان فارسی

تغییره اندازه آیکون های دستکتاپ با تغییر رزولیشن

یکی از اصلی ترین دلایل بزرگ بودن آیکون های در ویندوز بهینه نبودن رزولیشن های دسکتاپ برای نمایش آیکون های می باشد. باید بدانید که هرچه رزولیشن ویندوز شما کمتر و کوچکتر تنظیم شده باشد آیکون ها بزرگ تر می شوند و هرچه رزولیشن بزرگتر تنظیم شده باشد آیکون های کوچک تر می شوند. برای تغییر اندازه آیکون های ویندوز از این روش می توانید مراحل زیر را طی کنید.

در ویندوز 10 و 8

  • روی دسکتاپ کلید راست نمایید و گزینه Display Settings را انتخاب نمایید.
  • سپس می توانید در وسط صفحه ظاهر شده قسمت Resolution را روی بزرگ ترین حالت ممکن بگذارید تا تمامی آیکون های ویندوز کوچک شوند
  • علاوه بر آن می توانید با انتخاب گزینه های مختلف برای نتیجه مطلوب تلاش نمایید

تغییر اندازه آیکون های دسکتاپ

در ویندوز 7

  • روی صفحه کلید راست نمایید و گزینه Screen resolution کلیک کنید
  • سپس می توانید در صفحه ظاهر شده قسمت Resolution را روی بزرگ ترین حالت ممکن بگذارید تا تمامی آیکون های ویندوز کوچک شوند
  • علاوه بر آن می توانید با انتخاب گزینه های مختلف برای نتیجه مطلوب تلاش نمایید

فیلم آموزش ورد 2016 به زبان فارسی

همچنین بخوانید:

نرم افزار ورد چیست

نرم افزار اکسل چیست

معرفی نرم افزار فتوشاپ

معرفی نرم افزار office

مقالات مرتبط

بالا نیامدن ویندوز 10