پاپسیکل کیک ها با ظاهر جذاب و رنگارنگی که دارند هر کسی را وسوسه می کنند. خیلی افراد تصور می کنند که درست کردن پاپسیکل کیک، کاری سخت است که فقط توسط آشپز ها و شیرینی پز های حرفه ای قابل انجام است. در حالی که چنین نیست و هر کسی می تواند با کمی تمرین و تلاش آن ها را در خانه درست کند. در این مقاله، طرز تهیه پاپسیکل کیک را به شما آموزش می دهیم. 

اگر به یادگیری کیک و شیرینی حرفه ای علاقمند هستید، به صفحه های آموزش کیک پزی و دوره شیرینی پزی نیز سری بزنید. 

 

پاپسیکل کیک چیست

پاپسیکل به بستنی چوبی های یخی گفته می شود؛ اما پاپسیکل کیک، کیکی است که شبیه بستنی چوبی درست می شود. به همین جهت قالب های سیلیکونی ای وجود دارند که شبیه بستنی های پاپسیکل هستند و قالب پاپسیکل نامیده می شوند. در این قالب ها میتوان به روش های مختلف پاپسیکل کیک یا حتی بستنی درست کرد. بر خلاف تصور، درست کردن پاپسیکل کیک ها بسیار راحت و آسان هستند و میتوانند گزینه ی خوب و خوشمزه تری به جای کیک های ساده باشند.

پاپسیکل کیک ها از کیک های خرد شده و مخلوط چند مواد ساده درست می شوند که مانند بستنی، چوب بستنی دارند و روکشی شکلاتی نیز روی این کیک ها را میپوشاند. بخاطر تنوعی که میتوان در رنگ و ظاهر پاپسیکل کیک ها ایجاد کرد، این نوع کیک میتواند گزینه ی خوب و مناسبی برای مناسبت های مختلف و میهمانی های شما با سبک ها و تم های مختلف باشد.

اگر برای درست کردن پاپسیکل کیک ترغیب شدید ولی طرز تهیه اش را بلد نیستید، ادامه ی این مطلب برای شماست.

طرز تهیه پاپسیکل شکلاتی

مواد مورد نیاز برای تهیه ی پاپسیکل شکلاتی:

 • شکلات تخته ای 250 گرم (میتوان از شکلات سفید یا شکلات های رنگی استفاده کرد)
 • روغن 1 قاشق غذا خوری
 • کیک شکلاتی 200 گرم
 • شکلات تلخ 100 گزم (به دلخواه میتواند تلخ هم نباشد)
 • خامه صبحانه 60 گرم
 • رنگ خوراکی 1 قاشق غذا خوری (میتوانید استفاده نکیند)
 • قالب سیلیکونی پاپسیکل
 • چوب بستنی

 

طرز تهیه:

ابتدا 250 گرم شکلات را به روش بن ماری آب کنید. در روش بن ماری شما باید شکلات را در ظرفی که با حرارت مستقیم شعله در تماس نیست، آب کنید تا یکدست شود. به این منظور میتوانید با بخار آب در حال جوشیدن روی حرارت مستقیم آب کنید. فقط توجه داشته باشید که به خوبی هم بزنید تا یکدست شود. بعد از اینکه شکلات را آب کردید یک  قاشق غذا خوری یا کمتر، روغن آفتاب گردان به شکلات اضافه کنید تا شکلات براق تر شود زیرا این شکلات قرار است روکش پاپسیکل ما باشد. در این مرحله میتوانستید از شکلات سفید یا حتی هر شکلات رنگی ای استفاده کنید زیرا به سلیقه ی شما بستگی دارد.

حالا قالب پاپسیکل را آورده و داخل آن را با شکلات های آب شده میپوشانید، با دقت همه اطراف قالب های بستنی شکل را شکلات بمالید و بعد میتوانید با قالب چند ضربه روی میز بزنید تا شکلات ها یکدست شوند.

چوب بستنی ها را وارد قالب میکنید و قالب را به مدت یک ساعت میگذارید داخل یخچال تا شکلات سفت شود.

حالا در این قسمت باید کیک کاکائویی را به خوبی پودر کنید. اینجا میتوانید کیک کاکئویی ای که از قبل پختید و خنک شده را استفاده کنید، یا اینکه برای راحتی میتوانید از کیک های کاکائویی آماده استفاده کنید.

کیک را به خوبی پودر کنید و سپس شکلات تلخ (یا حتی میتواند تلخ نباشد) را به کیک اضافه و خامه را هم به مواد اضافه کنید. کیک پودر شده، شکلات بن ماری شده و خامه را به خوبی باهم مخلوط کنید. قالب را از یخچال درآورده و کمی از مواد را وسط قالب بریزید. فقط توجه کنید که سر قالب کمی خالی بماند زیرا برای یک لایه شکلات دیگر باید جا داشته باشد. مواد را که وسط قالب ریختید با انگشت یا قاشق فشرده کنید و سپس یک لایه دیگر از شکلات آب شده را روی آن بریزید و اضافه های شکلات را پاک کنید و سطح ان را صاف کنید. قبل از ریختن شکلات میتوانید روی کیک میوه یا مغز اجیل هم بگذارید.

حالا قالب را به مدت یک ساعت دیگر داخل یخچال قرار دهید تا شکلات خودش را بگیرد.

بعد از یک ساعت پاپسیکل کیک های ما آماده هستند. قالب را از یخچال در بیاورید و به آرامی پاپسیکل کیک ها را از قالب جدا کنید. در این مرحله میتوانید از شکلات رنگی اب شده داخل قیف بریزید و روی پاپسیکل را تزئین کنید، یا اینکه مقداری رنگ خوراکی داخل شکلات سفید آب شده بریزید و بعد پاپسیکل کیک را با ان تزئین کنید. همچنین میتوانید از فوندانت یا ترافل های رنگی برای تزئین پاپسیکل کیک ها با سلیقه ی خودتان استفاده کنید.

امیدواریم که از این میان وعده خوشمزه لذت ببرید.

اگر به درست کردن پاپسیکل کیک علاقه مند هستید ولی به قالب پاپسیکل دسترسی ندارید، در ادامه این مطلب میتوانید طرز تهیه پاپسیکل کیک بدون قالب را یاد بگیرید.

طرز تهیه پاپسیکل کیک بدون قالب

مواد اولیه:

 • شکلات 200 گرم
 • کیک شکلاتی یا ساده 200 گرم
 • خامه صبحانه یک بسته
 • چوب بستنی

طرز تهیه:

در ابتدا باید 200 گرم کیک را کاملا پودر کنید. میتوانید کیک کاکائویی یا ساده ای که از قبل پخته اید و خنک شده را استفاده کنید، یا در راحت ترین حالت میتوانید از کیک های آماده ی بیرون هم استفاده کنید و مشکلی ندارد.

بعد از اینکه کیک ها را پودر کردید به آن خامه صبحانه اضافه کنید تا مواد حالت خمیری به خود بگیرد. حتی در این مرحله میتوانید کمی شکلات آب شده هم به مواد اضافه کنید.

حالا که قالب پاپسیکل در دسترس ندارید به اندازه ی دلخواه از مواد را بردارید و با دست به شکل بستنی یا به صورت گلوله ای در بیاورید. 200 گرم شکلات را به روش بن ماری آب کرده و در یک ظرف که از اندازه ی پاپسیکل شما بزرگتر باشد، بریزید. به طوری که بتوانید همه ی پاپسیکل را داخل شکلات مایع فرو ببرید.

چوب بستنی را داخل موادی که با دست شکل داده بودید فرو کنید و بعد مواد را داخل شکلات مایع فرو ببریید که همه ی سطح مواد شکلاتی شود. کمی پاپسیکل را نگه دارید تا شکلات های اضافه بریزند و سپس پاپسیکل را روی کاغذ روغنی بگذارید و اجازه دهید به مدت 20 دقیقه داخل یخچال بماند. سپس این مرحله را یکبار دیگر تکرار کنید و پاپسیکل را به شکلات آغشته کنید و به مدت 20 الی 30 دقیقه داخل یخچال بگذارید.بعد از این از یخچال خارجشان کردید شکلات پاپسیکل ها به این ترتیب پاپسیکل کیک های بدون قالب ما آماده شده اند و شما میتوانید بعد از تزئین کردن آنها را برای عزیزان و میهمانانتان ببرید.

برای تزئین آنها میتوانید از شکلات های رنگی، مغز ها، فوندانت و هر چیزی که به سلیقه و ذائقه ی شما نزدیک است استفاده کنید.

جمع بندی: 

در این مقاله، طرز تهیه پاپسیکل کیک شکلاتی به شما آموزش داده شد. این خوراکی خوشمزه را می توانید با امکانات کم در منزل درست کنید. اگر سوالی درباره طرز تهیه پاپسیکل کیک دارید می توانید در قسمت نظرات مطرح نمایید. 

مقالات مرتبط

کیک سیب و دارچین در قابلمه

پرطرفدارترین غذاهای ایرانی

غذاهای محلی استان های مختلف