اگر برای دورهمی های بعدازظهر و عصرانه ها و همینطور میان وعده ها به دنبال گزینه ای خوشمزه و در عین حال راحت و سالم میگردید، کیک سیب و دارچین میتواند گزینه ی خیلی خوبی برای شما باشد. اگر طرز تهیه این کیک را نمیدانید در ادامه میتوانید دستور پخت بسیار آسان این کیک را یاد بگیرید.

پیش از مطالعه این مقاله پیشنهاد می کنیم فیلم آموزش کیک کافی شاپی را مشاهده کنید. 

طرز تهیه کیک سیب و دارچین در قابلمه

مواد لازم:

سیب  دو عدد

پودر دارچین به دلخواه

تخم مرغ یک عدد

شکر پنج قاشق غذا خوری

آرد یک و نیم پیمانه

بیکینگ پودر یک قاشق چای خوری

روغن یک سوم پیمانه

آب یا شیر نصف پیمانه

دستور پخت:

ابتدا سیب ها را را به شکل های دل بخواه برش دهید. میتوانید سیب را به صورت عمودی نصف کنید و سپس برش های نازک عمودی بزنید تا تکه های نازک سیب داشته باشید. سپس روی سیب ها دارچین بپاشید و مخلوط کنید تا تکه های سیب، دارچینی شوند. حال در یک ظرف یک عدد تخم مرغ را بشکنید و به آن 5 قاشق شکر را اضافه کنید و به خوبی هم بزنید.در این مرحله لازم نیست حتما همزن برقی داشته باشید و با همزن مفتونی یا حتی با چنگال نیز میتوانید مواد را هم بزنید. سپس نصف پیمانه آب یا شیر را اضافه کنید (در این مرحله حتی میتوانید از آب میوه مثل آب پرتقال استفاده کنید) و مخلوط کنید. یک سوم پیمانه روغن را اضافه و مخلوط میکنید و سپس به مقدار دلخواه پودر دارچین اضافه کنید و حسابی مواد را هم بزنید. حالا آرد و بیکینگ پودر را مخلوط کنید، آنها را الک کنید و کم کم به مواد اضافه کنید و با همزن دستی هم بزنید. هم زدن مواد را تا جایی که مواد یک دست شوند، ادامه دهید.

برای پخت این کیک به فر هم نیازی ندارید و میتوانید کیکتان را در قابلمه و روی گاز درست کنید. پس یک قابلمه را روی شعله کم گاز و شعله پخش کنی میگذارید، سپس کف آن مقداری کره میریزید تا کف قابلمه چرب شود. مواد را کف قابلمه میریزید و روی مواد را با سیب های خرد شده ی دارچینی میپوشانید. سیب ها را هرطور که دوست دارید میتوانید روی مواد بچینید. میتوانید کمی کنجد هم به دلخواه روی کیک بریزید. برای در قابلمه از دم کنی استفاده کنید و بگذارید کیک روی شعله کم و شعله پخش کنی به مدت 45 دقیقه بپزد. در قابلمه را زودتر از 45 دقیقه باز نکنید، زیرا باعث میشود کیک به خوبی پف نکند. بعد از 45 دقیقه در قابلمه را باز کنید و یک خلال دندان را در کیک فرو کنید، اگر مواد کیک به آن نچسبیدند یعنی کیک به خوبی پخته شده است و میتوانید زیر آن را خاموش کنید.

کیک بعد از خنک شدن، به راحتی از قابلمه جدا می شود و میتوان آن را داخل ظرف دیگری گذاشت و برش داد. کیک سیب و دارچین خوشمزه ما آماده است. این کیک را میتوان به همراه چای یا نسکافه یا حتی آب میوه نوش جان کنید. همانطور که دیدید مواد اولیه ی این کیک بسیار راحت و در دسترس بودند و همینطور طرز تهیه آن نیز بسیار آسان بود. امیدوارم درست کنید و از آن لذت ببرید.

طرز تهیه کیک سیب و دارچین و کاکائو گردو

مواد مورد نیاز:

تخم مرغ یک عدد

شکر دو سوم لیوان

آرد یک و نیم لیوان

روغن نصف لیوان

پوره سیب یا سیب رنده شده دو سوم لیوان

بیکینگ پودر دو قاشق مربا خوری

دارچین به مقدار دلخواه

پودر هل یک قاشق مربا خوری

گردو به مقدار دلخواه

برای سس شکلات:

پودر قند دو قاشق

آرد سفید یک قاشق

پودر کاکائو یک قاشق

شیر دو سوم لیوان

کره یک قاشق

دستور پخت:

یک عدد تخم مرغ را داخل ظرف بشکنید و یک قاشق مربا خوری پودر هل و به مقدار دلخواه پودر دارچین را به آن اضافه کنید و هم بزنید. سپس شکر را اضافه کنید و به  خوبی هم بزنید تا مواد یکدست شوند. برای تهیه این کیک لازم نیست حتما همزن برقی داشته باشید و میتوانید از همزن مفتونی استفاده کنید. در این مرحله سیب هایی که پوره یا رنده کرده اید را به مواد اضافه کرده و مخلوط کنید. سپس نصف لیوان روغن را به مواد اضافه کنید. یک و نیم لیوان آرد و دو قاشق مربا خوری بیکینگ پودر را با هم مخلوط، و سپس با الک کم کم به مواد اضافه و به خوبی هم بزنید. حالا به مقدار دلخواه گردوی خرد شده به مواد اضافه کنید. مواد را تا جایی که به خوبی با هم مخلوط و یکدست شوند، هم بزنید. در این مرحله میتوانید یک قاشق چای خوری پودر کاکائو به مواد اضافه و هم بزنید تا کیک کاکائویی شود. کف یک ماهیتابه ی مناسب را چرب کرده و مواد را داخل آن بریزید. میتوانید تکه های سیب نازک خرد شده و کنجد هم روی کیک بریزید. شعله ی گاز را کم کنید و بگذارید کیک به مدت نیم ساعت بپزد. سپس کیک را را برگردانید تا ده دقیقه ی دیگر بپزد.در آخر یک خلال دندان را در کیک فرو کنید، اگر مواد کیک به آن نچسبید یعنی کیک به خوبی پخته شده است. کیک را از ماهیتابه خارج کنید و بگذارید تا خنک شود. بعد از خنک شدن کیک میتوانید روی آن سس شکلات بریزید و کیک سیب و دارچین و گردوی ما آماده است.

برای تهیه سس شکلات روی کیک، دو قاشق پودر قند، یک قاشق آرد سفید و یک قاشق پودر کاکائو را داخل یک ماهیتابه

الک کنید و دو سوم لیوان شیر به آن اضافه کنید و به خوبی مخلوط کنید. بعد از اینکه به خوبی با هم مخلوط شدند حالا شعله گاز را روشن کنید و به هم زدن ادامه دهید. به مدت ده دقیقه با حرارت ملایم مواد را هم بزنید و سپس یک قاشق غذاخوری کره به آن اضافه کنید و پنج دقیقه ی دیگر مواد را روی شعله هم بزنید.سپس شعله را خاموش کنید زیرا سس شکلات ما آماده شده است.

علاوه بر سس شکلات، میتوانید روی کیک را با گردو، سیب، بیکوییت با هر چیز دیگری تزئین کنید.

در نهایت، اگر به آشپزی و شیرینی پزی علاقمند هستید، شرکت در دوره شیرینی پزی و آموزش کیک پزی را به شما پیشنهاد می کنیم. 

 

مقالات مرتبط

پاپسیکل کیک چیست

پرطرفدارترین غذاهای ایرانی

غذاهای محلی استان های مختلف