رفع مشکل قفل شدن ورد و ارور selection is locked در ورد.

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که موقع باز کردن یک فایل ورد و یا هنگام ویرایش آن ، با ارور The selection is locked مواجه شده باشید. البته باید بدانید که این یک پیغام از طرف ورد از و ممکن است اصلا شما آن را ندیده باشید با این حال این پیغام معمولا پایین نرم افزار ورد مانند تصویر نمایش داده می شود و این مشکل به سادگی قابل رفع است و می توانید با راهکار هایی که در ادامه این مقاله به شما ارائه شده است این ارور را برطرف نمایید.

مشکل قفل شدن ورد - تله تیچرز

قبل از شروع آموزش باید بدانید که مشکل قفل شدن ورد در انواع نسخه های 2019 و 2016 و 2013 و ... بروز می دهد اما پیغام خطای آن در برخی از آن ها متفاوت است با این حال راه حل این مشکل در تمامی نسخه های ورد یکسان می باشد.

مقاله رفع مشکل قفل شدن ورد و ارور the selection is locked در ورد به شما کمک می کند تا با نرم افزار ورد بیش تر آشنا شوید و راه و چاره حل کردن مشکلات خود را یاد بگیرید.


نکته: قبل از مشاهده آموزش، شما می توانید با مشاهده بسته آموزش کامل ورد به حرفه ای ترین مباحث ورد و نکات آن مسلط شوید.


علت قفل شدن ورد

مشکل قفل شدن ورد ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد. در این حالت ما موقع باز کردن فایل ورد و خواندن مطالب مشکلی نخواهید داشت اما در صورتی که بخواهید متن های خود را اصلاح و ویرایش کنید به مشکل خواهید خورد و این امکان برای شما وجود ندارد. در ادامه راهکار هایی را به شما معرفی خواهیم کرد که حتی در صورت بروز این خطا نیز بتوانید فایل خود را ویرایش کنید و این ارور را برطرف کنید اما پیش از آن باید بدانیم که علت بروز این مشکل چیست؟

چرا ورد قفل شده

دلایل مختلفی ممکن است باعث شود که شما ارور قفل شدن فایل ورد را مشاهده کنید. ممکن است از نسخه ازمایشی office استفاده کنید. نسخه های ازمایشی و به خصوص قدیمی تر فایل های ورد دارای محدودیت هایی هستند که ممکن است باعث شوند شما امکان ویرایش فایل ورد خود را نداشته باشید.

همچنین در صورتی که در متن شما، ابر داده وجود داشته باشد موقع ویرایش متن دار مشکل خواهید شد و با خطای قفل شدن ورد رو به رو می شوید.

برخی نسخه های نرم افزار word و در کل در مجموعه های آفیس وجود دارند که غیر فعال شده اند و در صورتی که این مشکل برای شما پیش آمده است با فعال کردن مجموعه Office خود می توانید این ارور را برطرف کنید.

از دیگر دلایلی که می تواند موجب بروز خطای the selection is locked شود یک مورد خاص است که در ویندوز سون اتفاق می افتد. یک آپدیت خاص در ویندوز ۷ برای آفیس وجود دارد که ممکن است باعث شود این خطا را مشاهده کنید.

 


نکته: قبل از مشاهده ادامه آموزش، شما می توانید با مشاهده بسته آموزش کامل اکسل به حرفه ای ترین مباحث ورد و نکات آن مسلط شوید.


selection is locked در ورد

راحت ترین راهی که با آن می توانید برای برطرف کردن مشکل قفل شدن فایل ورد اقدام کنید این است که پروتکشن ها را غیر فعال کنید.

برای انجام این کار می بایست ابتدا فایل ورد قفل شده خود را باز کنید، پس از باز شدن فایل، به تب Review مانند تصویر مراجعه کنید و در این قسمت می توانید گزینه Restrict Editing را پیدا کرده و با کلیک کردن روی آن گزینه صفحه ویرایش محدود را مشاهده خواهید کرد.

حل مشکل قفل شدن ورد

در این قسمت روی گزینه Stop Protection کلیک کنید و با این کار خواهید توانست که مشکل قفل شدن فایل ورد خود را برطرف کنید.

حل ارور selection is locked در ورد

البته در موردی که علت قفل شدن فایل ورد به خاطر وجود ابر داده در متن باشد که پیش تر ذکر شد با ویرایش خود داده نیز می توانید مشکل قفل شدن فایل ورد خود را برطرف کنید.

قفل شدن فایل ورد

در ادامه این مقاله راه های مختلفی را که باعث رفع مشکل قفل شدن فایل ورد شما شده است را بررسی می کنیم.

از دیگر دلایلی که می تواند باعث شود که فایل ورد شما قفل شود و با ارور the selection is locked مواجه شوید این است که نویسنده پس از اتمام کار، فایل را با عنوان نسخه نهایی مشخص کرده باشد. این کار به این معنی است که فایل ورد کاملا تکمیل شده است و نیازی به ویرایش ندارد. ولی به دلایل مختلف ممکن است احساس کنید که لازم است فایل را اصلاح و ویرایش کنید پس برای حل این مشکل می توانید با راهکار زیر این مورد را نیز برطرف نمایید.


مشاهده کامل ترین آموزش پاورپوینت در لینک زیر


در چنین حالتی موقعی که برای تغییر فایل اقدام می کنید شاهد نمایش ارور خواهید بود اما در زیر این اعلان علامت Edit Anyway را مشاهده می کنید که با کلیک کردن روی آن مشکل برطرف خواهد شد.

علت مشکل قفل شدن ورد

پیش تر گفته شد که از دلایل قفل شدن فایل ورد غیر فعال شدن آفیس است. این موضوع ممکن است باعث شود که شما در ذخیره کردن فایل ورد خود نیز به مشکل بخورید. و معمولا هنگامی که ورد شما غیر فعال باشد با تصویری مانند مورد زیر رو به رو می شوید و حتی نمی توانید فایلی را ویرایش یا ذخیره کنید.

ارور you can't make this change because the selection is locked

برای حل این مشکل اگر در کشور ایران هستید می توانید با کمی سرچ در اینترنت و جستجو برای دانلود کرک نرم افزار ورد اقدام کنید. منظور از کرک کردن برداشتن قفل نرم افزار ورد و فعال سازی آن می باشد. البته توجه داشته باشید که معمولا کرک نرم افزار ورد همراه با عنوان کرک آفیس معرفی می شود و کل مجموعه نرم افزار های ورد، پاورپوینت، اکسل و... را در سیستم شما فعال می کند.

البته توجه داشته باشید که اگر ساکن کشور های خارجی هستید هرگز این کار را انجام ندهید و ترجیحا نسخه پولی این نرم افزار را تهیه نمایید چرا که این کار(کرک کردن نرم افزار) در کشور های خارجی جرم بزرگی محسوب می شود.

راه دیگر برطرف کردن ارور قفل شدن فایل ورد استفاده کردن از نرم افزار Microsoft Fix It است. با نصب و اجرای نرم افزار Microsoft Fix It و سپس ری استارت کردن سیستم می توانید فایل های ورد قفل شده خود را بدون مشکل باز کنید.

روش دیگر حل مشکل علت قفل شدن ورد 2016 و 2019

با ایجاد تغییراتی در نوع فایل نیز می توانید ارور را برطرف کنید. زمانی که فایل ورد را باز کردید روی قسمت File کلیک کرده.

سپس Info را انتخاب کنید.

وقتی روی Properties کلیک کنید نوار کشویی باز می شود که باید در آن قسمت Advanced Properties را بیابید.

سپس به قسمت Summary بروید و قسمت هایی که نیاز دارید تغییر پیدا کنند اصلاح کرده و با کلیک روی OK تغییرات را تثبیت کنید.

با انجام این مرحله ها خواهید توانست که قفل فایل ورد خود را باز کنید.

همانطور که پیشتر خواندید دلایل متفاوتی برای نمایش ارور قفل شدن فایل ورد شما وجود دارد ولی با انجام دستورالعمل هایی که پیش تر در این مقاله خواندید خواهید توانست ارور The selection is locked را برطرف نمایید.

پیشنهاد من به شما برای برطرف کردن تمام مشکلات ورد

باید بدونید توی دنیای امروزه که همه داره به سمت اینترنتی شدن پیش میره دیگه چندان استفاده از نرم افزار های ویندوز که انواع مشکلات رو با خودشون مثل مورد ذکر شده به همراه دارن ثمر بخش نیست. امروزه شاهد این هستیم که نرم افزار های قدرمندی در سطح اینرنت براي ارائه خدمات ورد، اکسل، پاورپوینت، فتوشاپ، اتوکد و... فعالیت می کنند.

پیشنهاد من استفاده از ورد آنلاین گوگل هست. شما می توانید با سند نگار آنلاین گوگل به فایل های وردتون همیشه و همه جا دسترسی داشته باشید. این نرم افزار رایگانه و تقریبا بسیاری از امکانات ورد مایکروسافت رو داره. شما حتی می تونید از ورد آنلاین خود مایکروسافت هم استفاده نمایید و با این مشکلات رو به رو نشید.

مقالات مرتبط

درج نمودار در ورد - درج و ایجاد تغییرات در انواع نمودار های ورد

نیم فاصله چیست - درج نیم فاصله در ورد

ذخیره خودکار در ورد - auto save در word

رفع مشکل به هم ریختگی متن در ورد - فارسی و انگلیسی

آموزش تبدیل فایل ورد به پی دی اف - تبدیل word به pdf

چرخش متن در ورد - عمودی کردن نوشته در ورد

سربرگ در ورد (Header) تنضیمات و تغییر هدر در ورد

هایپرلینک در ورد (Hyperlink) + بوک مارک در ورد

درج علامت تیک در ورد - چک باکس در ورد

جایگزینی متن در ورد خیلی سریع با replace و find

تنظیم فاصله بین پارگراف ها و خطوط در ورد word

ساده ترین روش فارسی کردن شماره صفحات در ورد

افزودن کادر و حاشیه در ورد و نحوه حذف آن

آموزش درج واترمارک در ورد + حذف + فیلم آموزش

آموزش حذف صفحات در ورد + پاک کردن صفحه خالی و اضافی

چگونه فایل ورد را ذخیره کنیم - ذخیره فایل ورد به دیگر نسخه ها - ذخیره اتوماتیک در ورد

نرم افزار ورد چیست

مدرک فنی حرفه ای

آزمون آنلاین فنی حرفه ای

تبدیل پاورپوینت به فیلم

پاورپوینت چیست

نحوه کرک کردن نرم افزار

کمبو لیست چیست؟

مبانی کامپیوتر چیست - مبانی کامپیوتر icdl

مشکل نصب نشدن گیم لوپ

تفاوت کابل vga با hdmi و dvi

نحوه اتصال موس وایرلس بدون دانگل

آزمون آنلاین icdl

icdl چیست و کاربرد های مدرک icdl

تایپر چیست و تایپر یعنی چه و چگونه تایپر شویم؟

آموزش ساخت جدول در اکسل - Table در اکسل

درج نمودار در ورد - درج و ایجاد تغییرات در انواع نمودار های ورد

نیم فاصله چیست - درج نیم فاصله در ورد

ذخیره خودکار در ورد - auto save در word

رفع مشکل به هم ریختگی متن در ورد - فارسی و انگلیسی

آموزش تبدیل فایل ورد به پی دی اف - تبدیل word به pdf

چرخش متن در ورد - عمودی کردن نوشته در ورد

سربرگ در ورد (Header) تنضیمات و تغییر هدر در ورد

هایپرلینک در ورد (Hyperlink) + بوک مارک در ورد

درج علامت تیک در ورد - چک باکس در ورد

جایگزینی متن در ورد خیلی سریع با replace و find

تنظیم فاصله بین پارگراف ها و خطوط در ورد word

ساده ترین روش فارسی کردن شماره صفحات در ورد

افزودن کادر و حاشیه در ورد و نحوه حذف آن

آموزش درج واترمارک در ورد + حذف + فیلم آموزش

آموزش حذف صفحات در ورد + پاک کردن صفحه خالی و اضافی

چگونه فایل ورد را ذخیره کنیم - ذخیره فایل ورد به دیگر نسخه ها - ذخیره اتوماتیک در ورد

چگونه در اکسل بنویسیم - آموزش تایپ فارسی در اکسل + فیلم

زبان html چیست